DIRECTORY

Home Directory

 PROFAIL PEGAWAICAWANGAN / SEKTOR / UNIT
Puan Zalma Abdul Razak
Pengarah, Jusa C
03-88924555
zalma@moh.gov.my
PEJABAT PENGARAH BAHAGIAN PEMAKANAN
Cik Rusidah Selamat
Timbalan Pengarah, C54
03-88924404
rusidah.s@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN
Puan Zaiton Daud
Timbalan Pengarah, C54
03-88924499
zaiton_daud@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA
Encik Nazli Suhardi Ibrahim
Timbalan Pengarah, C54
03-88924402
nazli_suhardi@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI
Puan Nor Azliana Mohamat Nor
Ketua Penolong Pengarah Kanan, C52
03-8892 4518
norazliana@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR PEMBANGUNAN PROFESION, STANDARD DAN KUALITI
Puan Siti Shuhailah Shaikh Abd Rahim
Ketua Penolong Pengarah Kanan, C52
03-88924452
siti_shuhailah@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR PERKHIDMATAN DAN ADVOKASI PEMAKANAN
Puan Noriza Zakaria
Ketua Penolong Pengarah Kanan, C52
03-88924753
norizaz@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR DASAR & PEMAKANAN GLOBAL
Puan Rashadiba Ibrahim @ Rahman
Ketua Penolong Pengarah Kanan, C52
03-88924453
rashadiba@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN BAYI & KANAK-KANAK BAWAH 5 TAHUN
Puan Fatimah Sulong
Ketua Penolong Pengarah Kanan, C52
03-88924405
fatimahsulong@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR KOLABORASI INDUSTRI
Puan Junidah bt Raib
Ketua Penolong Pengarah Kanan, C52
03-88924451
junidah@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN IBU
Cik Teh Wai Siew
Ketua Penolong Pengarah, C48
03-88924455
twsiew@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR SURVELAN PEMAKANAN
Puan Khairul Zarina Mohd Yusop
Ketua Penolong Pengarah, C48
03-88924513
khairul_zarina@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR PENYELARASAN MAKANAN & PEMAKANAN KEBANGSAAN
Puan Fatimah Zurina Mohamad
Ketua Penolong Pengarah, C48
03-88924454
fatimah_zurina@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR KAWALAN OBESITI & PENYAKIT TIDAK BERJANGKIT BERKAITAN PEMAKANAN
Puan Siti Adibah Ab. Halim
Ketua Penolong Pengarah, C48
03-88924519
sitiadibah_halim@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN KANAK-KANAK DAN REMAJA
Puan Ainan Nasrina Ismail
Ketua Penolong Pengarah, C48
03-88924519
ainan_nasrina@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN DEWASA DAN WARGA EMAS
Puan Kimberly Wong Yuin Y’ng
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-88924466
kimberly.w@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR SURVELAN PEMAKANAN

PENYELIDIKAN PEMAKANAN
Puan Noreen Fazila Abdul Wahab
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-88924476
noreenfazila@moh.gov.my
PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR KOLABORASI INDUSTRI

TATA ETIKA PEMASARAN MAKANAN BAYI & PRODUK BERKAITAN
Puan Nur Liana Abdul Latiff
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-88924465
nur_liana@moh.gov.my
PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR PEMAKANAN INSTITUSI
Puan Wan Fazlily Wan Mahmod
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-88924509
fazlily@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN BAYI & KANAK-KANAK BAWAH 5 TAHUN

PENYUSUAN SUSU IBU & MAKANAN PELENGKAP
Puan Intan Hartini Ahmad Bidin
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-8892 4458
intanhartini@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR PERKHIDMATAN DAN ADVOKASI PEMAKANAN

PERKHIDMATAN DAN ADVOKASI PEMAKANAN KOMUNITI
Puan Tan Yen Nee
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-88924457
tanyennee@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR KOLABORASI INDUSTRI

INDUSTRI PRODUK MAKANAN & MINUMAN
Puan Nor Hanisah Zaini
Penolong Pengarah, C44
03-88924508
nor_hanisah@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKOTOR DASAR DAN PEMAKANAN DAN PEMAKANAN GLOBAL

DASAR DAN PEMAKANAN GLOBAL
Puan Fadwa Ali
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-88924469
fadwa@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN KANAK-KANAK DAN REMAJA

ADVOKASI & PEMULIHAN PEMAKANAN KANAK-KANAK
Puan Fitri Nurdiana Mahmud
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-88924473
fitri.mahmud@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR KAWALAN OBESITI DAN PENYAKIT TIDAK BERJANGKIT BERKAITAN PEMAKANAN

PENCEGAHAN OBESITI DAN PENYAKIT TIDAK BERJANGKIT BERKAITAN PEMAKANAN DI KOMUNITI
Puan Ain Hanani Budiono
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-88924456
ainhanani@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR PENYELARASAN MAKANAN DAN PEMAKANAN KEBANGSAAN

NPANM
Puan Nurul Zaiza Zainuddin
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-88924461
nzaiza@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN IBU

ADVOKASI & PEMULIHAN PEMAKANAN PRA-KEHAMILAN, ANTENATAL & POSTNATAL
Puan Nur Shafawati Mohd Ghazali
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-88924470
shafawati_ghazali@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN BAYI & KANAK-KANAK BAWAH 5 TAHUN

ADVOKASI DAN PEMULIHAN PEMAKANAN KANAK-KANAK BAWAH 5 TAHUN
Puan Rozalina Ismail
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-8892 4463
rozalina.ismail@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR PENYELARASAN MAKANAN DAN PEMAKANAN KEBANGSAAN

FOOD & NUTRITION SECURITY
Cik Norfaiezah Ahmad
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-8892 4479
norfaiezah@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN BAYI DAN KANAK-KANAK BAWAH 5 TAHUN

ADVOKASI DAN PEMULIHAN PEMAKANAN KANAK-KANAK BAWAH 5 TAHUN
Cik Nor Hasyimah Khalid
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-8892 4478
nor.hasyimah@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR PEMBANGUNAN PROFESION, STANDARD DAN KUALITI

KEPAKARAN & PROFESIONAL PEGAWAI SAINS (PEMAKANAN)
Puan Siti Nur’ Hidayah Adznam
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-88924463
hidayah.adznam@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN DEWASA DAN WARGA EMAS

ADVOKASI & PEMULIHAN PEMAKANAN DEWASA
Puan Aznita Izma Mohd Arif
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-88924455
aznitaizma@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR PEMBANGUNAN PROFESION, STANDARD DAN KUALITI

PENYELARASAN AKTA AHP PROFESION NUTRITIONIST
Nur Dayana Binti Shaari
Penolong Pengarah Kanan, C44
03-8892 4462
ndayana@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR ADVOKASI PEMAKANAN KOMUNITI

PERKHIDMATAN ADVOKASI PEMAKANAN DI KLINIK
Puan Norashikin bt Ramlan
Pegawai Sains (Pemakanan), C44
03-88924477
norashikin_ramlan@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR PEMBANGUNAN PROFESION, STANDARD DAN KUALITI

LATIHAN
Puan Nur Azlina Abdul Aziz
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924471
nur_azlina@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR SURVELAN PEMAKANAN

PENGURUSAN SISTEM MAKLUMAT
Puan Norfahimah Mohd Norddin
Penolong Pengarah Kanan, C41/C44
03-8892 4472
fahimah@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKOTOR DASAR DAN PEMAKANAN DAN PEMAKANAN GLOBAL

DASAR DAN PEMAKANAN GLOBAL
Puan Seri Wirdaningsih Ahmad Wasil
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924492
swirda@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR PEMBANGUNAN PROFESION, STANDARD DAN KUALITI

STANDARD DAN KUALITI
Puan W Nurul Ashikin W Mohamad
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924500
washikin@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR SURVELAN PEMAKANAN

PENYELIDIKAN PEMAKANAN
Cik Nur Amalina Muhamad
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924477
nuramalina.m@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN IBU

ADVOKASI & PEMULIHAN PEMAKANAN PRAKEHAMILAN, ANTENATAL & POSTNATAL
Puan Ruhil Hayaty Mahfoz
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924467
ruhilhayaty@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR KAWALAN OBESITI DAN PENYAKIT TIDAK BERJANGKIT BERKAITAN PEMAKANAN

PENCEGAHAN OBESITI DAN PENYAKIT TIDAK BERJANGKIT BERKAITAN PEMAKANAN DI TEMPAT KERJA/SEKOLAH
Cik Shirly Chai Sook Yi
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924475
csyshirly@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR PEMAKANAN INSTITUSI

INSTITUSI PEMULIHAN/ KEBAJIKAN/ TAHANAN
Cik Umadevi Nadarajah
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924467
uma_devi@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN KANAK-KANAK DAN REMAJA

ADVOKASI & PEMULIHAN PEMAKANAN REMAJA
Encik Muhammad Azwan Kamaruddin
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924459
azwan.k@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR PEMBANGUNAN PROFESION, STANDARD DAN KUALITI

KEPAKARAN & PROFESIONAL PEGAWAI SAINS (PEMAKANAN)
Puan Noor Faezah Abdul Jalil
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924481
faezahjalil@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN DEWASA DAN WARGA EMAS

ADVOKASI & PEMULIHAN PEMAKANAN DEWASA
Puan Akmar Zuraini Daud
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924500
akmarzuraini@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR PENYELARASAN MAKANAN DAN PEMAKANAN KEBANGSAAN

NPANM
Encik Mohd Al-Saufreen Akhiruddin
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924507
saufreen@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN KANAK-KANAK DAN REMAJA

ADVOKASI & PEMULIHAN PEMAKANAN KANAK-KANAK
Puan Nuurdiana Mohd Rafien
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924479
nuurdiana@moh.gov.m
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN BAYI & KANAK-KANAK BAWAH 5 TAHUN

PENYUSUAN SUSU IBU & MAKANAN PELENGKAP
Puan Siti Norsafiah Mohd Yusoff
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924490
norsafiah@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR PERKHIDMATAN DAN ADVOKASI PEMAKANAN

ADVOKASI PEMAKANAN MELALUI TEKNOLOGI MAKLUMAT
Puan Irma Hanim Abdullah
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924502
irmahanim@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN DEWASA DAN WARGA EMAS

ADVOKASI DAN PEMULIHAN PEMAKANAN WARGA EMAS
Puan Farah Dahlia Ahmad Ghazali
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924473
farahdahlia@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR PERKHIDMATAN DAN ADVOKASI PEMAKANAN

PERKHIDMATAN DAN ADVOKASI PEMAKANAN KOMUNITI
Puan Siti Dinie Syazwani Azlam
Penolong Pengarah, C41/C44
03-88924464
sitidinie@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR KOLABORASI INDUSTRI

TATA ETIKA PEMASARAN MAKANAN BAYI DAN PRODUK BERKAITAN
Puan Munirah Mohd Nasir
Penolong Pengarah, C41/C44
03-8892 4457
munirah.mnasir@moh.gov.my

CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI DAN INTER AGENSI

SEKTOR KOLABORASI INDUSTRI

INDUSTRI PERKHIDMATAN MAKANAN
Puan Nurul Syazwani bt Kamarulzaman
Pegawai Teknologi Maklumat, F41
03-88924480
syaz.wani@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR SURVELAN PEMAKANAN

TEKNOLOGI MAKLUMAT
Matron Mary Anak Gudup
Penyelia Jururawat, U42
03-88924468
mary.gudup@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN BAYI DAN KANAK-KANAK BAWAH 5 TAHUN

ADVOKASI DAN PEMULIHAN PEMAKANAN KANAK-KANAK BAWAH 5TAHUN
Puan Pachiamma A/P Nahappan
Penyelia Jururawat, U36
03-88924927
pachiamma@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN BAYI & KANAK-KANAK BAWAH 5 TAHUN

PENYUSUAN SUSU IBU & MAKANAN PELENGKAP
Puan Naziah Bt Abd Azif
Penolong Pegawai Tadbir, N29
03-88924510
naziah_aa@moh.gov.my
UNIT PENTADBIRAN
Puan Norliza bt Ngah
Setiausaha Pejabat, N29
03-88924556
norliza.ngah@moh.gov.my
UNIT PENTADBIRAN
Puan Kamsiah Binti Yusuf
Pembantu Tadbir Kanan (Pentadbiran), N22
03-88924450
kamsiahyusuf@moh.gov.my
UNIT PENTADBIRAN
Puan Maimunah Binti Alang Ahmad
Pembantu Tadbir ( Perkeranian / Operasi ),N22 (KUP)
03-88924489
mai@moh.gov.my
UNIT PENTADBIRAN
Puan Siti Hadijah Binti Md Nasib
Pembantu Tadbir ( Pengkeranian/Operasi), N19/22
03-8892 4493
sitihadijah@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN DEWASA DAN WARGA EMAS

SOKONGAN
Encik Hisyam idris
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), N19/N22
03-8892 4487
hisyam.idris @moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI & INTER AGENSI

SEKTOR PERKHIDMATAN DAN ADVOKASI PEMAKANAN

SOKONGAN
Puan Noor Ilya M. Hussin
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), N19/22
03-88924506
noor_ilya@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR KAWALAN OBESITI DAN PENYAKIT TIDAK BERJANGKIT BERKAITAN PEMAKANAN

SOKONGAN
Encik Mohd Amar Farhan B Abu Bakar
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), N22
03-88924485
amar_farhan@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR PENYELARASAN MAKANAN DAN PEMAKANAN KEBANGSAAN

SOKONGAN
Puan Eriedawanis Bairuha Binti Zainudin
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), N19/22
03-88924491
eriedawanis@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR DASAR DAN PEMAKANAN GLOBAL

SOKONGAN
Cik Julia Ba’on
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), N19/22
03-88924495
julia.b@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR SURVELAN PEMAKANAN

SOKONGAN
Puan Aznah Abdul Jahir
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), N19
03-88924494
aznah_abdjahir@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI & INTER AGENSI

SEKTOR PEMAKANAN INSTITUSI

SOKONGAN
Puan Norsuriadah Binti Mohd
Pembantu Tadbir ( Perkeranian / Operasi ), N22
03-88924506
jnorsuriadah@moh.gov.my
CAWANGAN PERANCANGAN & DASAR PEMAKANAN

SEKTOR PEMBANGUNAN PROFESION, STANDARD DAN KUALITI

SOKONGAN
Encik Faiz Hamidon
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), N19/22
03-8892 4483
faz_86@moh.gov.my
UNIT PENTADBIRAN
Puan Azizatu Fitriah Hj. Ismail
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), N19/22
03-88924486
azizatulditriah@moh.gov.my
UNIT PENTADBIRAN
Encik Mohd Hafiz Mohd Tahir
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), N19/22
03-8892 4497
mohdhafiz_mt@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN KANAK-KANAK DAN REMAJA

SOKONGAN
Puan Azlin Salleh
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), N19/22
03-8892 4510
azlinsalleh@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KOMUNITI & INTER AGENSI

SEKTOR KOLABORASI INDUSTRI

SOKONGAN
Puan Noor Rohayati Hassan
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), N19/N22
03-88924484
yatihassan@moh.gov.my
UNIT PENTADBIRAN
Puan Hafizatul Asmak Hod
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi), N19
03-88924470
nur.hafizatul@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN IBU

SOKONGAN
Encik Muhammad Thahir Rossein
Pembantu Tadbir ( Perkeranian/ Operasi), N19/22
03-8892 4489
m.thahir@moh.gov.my
CAWANGAN PEMAKANAN KELUARGA

SEKTOR PEMAKANAN BAYI DAN KANAK- KANAK BAWAH 5 TAHUN

SOKONGAN
Puan Rasyidah Che Razak
Pembantu Tadbir ( Perkeranian/ Operasi), N19/22
03-8892 4484
rasyidah@moh.gov.my
UNIT PENTADBIRAN
Encik Mohd Firdaus b Rusli
Pembantu Tadbir ( Perkeranian/ Operasi), N19/22
03-88924488
firdaus.rusli@moh.gov.my
UNIT PENTADBIRAN
Encik Nor Zaiman Zianal,
Pembantu Operasi, N11
03-88924498
nor_zaiman@moh.gov.my
UNIT PENTADBIRAN
Encik Muhammad Taufik Yaakob,
Pemandu, H11
03-88924514
taufikyaakob@moh.gov.my
UNIT PENTADBIRAN
Encik Khairul Nizam Ahmad
Pemandu, H11
03-88924514
khairul.ahmad@moh.gov.my
UNIT PENTADBIRAN